More
  Home Lajme

  Lajme

  Rregulla të reja për të shkuar në Greqi/ Ja çfarë duhet të keni patjetër me vete nëse doni të kaloni kufirin

  Nëse së shpejti keni planifikuar ndonjë udhëtim drejt Greqisë, Ministria e Jashtme ju rikujton dhe njëherë masat që duhet të ndiqni për të shkuar...

  E rëndë! Autobusi del nga rruga dhe kthehet përmbys, raportohet se 15 veta kanë dhënë shpirt

  Një aks ident i rëndë u regjistrua ditën e sotme në rajonin perëndimor të Turqisë. Një autobus me pasagjer ka dalë nga rruga dhe...

  Pamje që të frikshme/ Uji ka marrë para çdo gjë në Zvicër, Holandë, Belgjikë, Gjermania nxjerr autoblindat: Lutje të mëdha për ndihmë!

  Dhjetra njerëz kanë vd ekur dhe të paktën 70 janë ende të hu mbur nga stuhitë e papritura të shirave në të gjithë Evropën...

  Gjendje alarmante në Gjermani, Merkel flet me lot nga Amerika: E kam mendjen te populli im, te atdheu im!

  Kancelarja gjermane, Angela Merkel po e vazhdon vizitën ndoshta të fundit në SHBA, megjithëse janë raportuar 42 të vd ekur si pasojë e vërshimeve të...

  Ndodh në Shqipëri/ Përpl asi 23-vjeçaren dhe i këputi njërën këmbë, lirohet nga bu rgu Jehon Breçani

  Një ngj arje e rë ndë ndodhi para pak ditësh në Tiranë, ku 19-vjeçari Jehon Breçani, djali i ish-numrit 2 të Poli cisë së...

  E rën dë në Tiranë, kalon me semafor të kuq, përp las këmbësoren e 2 mjete!

  Një aks ident rrugor është regjistruar këtë të dielë rreth orës 14:45, tek 21-Dhjetori. Pol icia bën me dije se një mjeti me drejtues...

  4 të v r arë në Velipojë! Si nisi sherri për shezllonat! (EMRAT)

  4 persona të vr arë është blinaci tr agjik i ngjarjes së djeshme të ndodhur në Velipojë. She rri midis biznesmenëve ndodhi për punë...

  Ismail Kadare na lë pa fjalë/ Fton të gjithë shqipëtarët M usliman ta ndërrojnë f ene dhe të behen Kr ishter

  Akademiku Rexhep Qosja flet për qëndrimet e shkrimtarit Ismail Kadare në një video të shpërndarë në internet. Sipas tij, të gjitha fe të janë të...