More
  Home Lajme E rëndë! Autobusi del nga rruga dhe kthehet përmbys, raportohet se 15...

  E rëndë! Autobusi del nga rruga dhe kthehet përmbys, raportohet se 15 veta kanë dhënë shpirt

  Një aks ident i rëndë u regjistrua ditën e sotme në rajonin perëndimor të Turqisë. Një autobus me pasagjer ka dalë nga rruga dhe është për mbysur duke shkaktuar të paktën 15 vik tima e duke pla gosur 15 të tjerë.

  Ngjarja e rëndë ndodhi në autostradën që të çon në provincën e Balikesir. Të p lagosurit janë dërguar menjëherë në spital ku po marrin ndihmë mjekësore.

  Sipas mediave turke, 11 pasagjerë ndërruan jetë menjëherë ndërsa 4 të tjerë humbën jetën gjatë rrugës për në spital.

  Nga hetimet paraprake, dyshohet se shkak i këtij ak sidenti është bërë shpejtësia e lartë. Mësohet se autobusi po udhëtonte me mbi 90 km/h dhe ka frenuar në kthesë, duke bërë që shoferi të humbasë kontrollin.

  Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read