Një javë shpërthyese, apokaliptike dhe përmbysëse e quan astrologe Meri këtë javë. Ne rrjedhen e diteve do ndeshim me surpriza dhe permbysje per shkak te distancimit midis gjinive mashkull dhe femer apo bashkepunueseve edhe ne nje pune te perbashket sociale apo bashkepunuese. Do shohim ne kete rast situatat te sqaruara edhe do kuptojme deri ku kane shkuar gjerat dhe situatat ne cdo marredhenie. Veshtiresite ne ceshtjet ekonomike nuk do kene te bejne me zgjedhjet tona personale prandaj do duhet te presim dhe te perqendrohemi ne endrrat tona. Keto dite do kemi nje perballje midis Lirise dhe ngecjes ne nje vend, shprehet Meri.

Dashi
Do jeni ne nje lufte per mbizoterim ekonomik dhe social. Tani kete jave vendoset se cfare drejtimi do marrin punet dhe ceshtjet tuaja me te rendesishme materiale dhe personale

Demi
Nje kthese e papritur ne jeten tuaj me e forte nga sa mund te mendonit edhe ju vete do i ndryshojë situatat ne lidhje me karrieren dhe te ardhmen tuaj ne cift

Binjaket
Tani do dalin ne pah te gjithe kundershtaret tuaj real dhe te gjitha prapaskenat qe ju kane bere apo keni bere. Jeni ne nje perballje te vertete per te mbijetuar ne te ardhmen

Gaforrja
Miqte e mire i bejne llogarite e mira. Ne te kundert te gjithe ata qe keni cilesuar si miq dhe aleate do ju dalin kunder dhe do ju prishin te gjitha ekuilibrat

Luani
Fillon nje anatagonizem i madh dhe nje ndryshim ne marredheniet tuaja me te rendesishme. Do perpiqen t’ju ndryshojne te dhenat e qendrueshme por edhe t’ju marrin nje perfitim ekonomik qe mezi e kishit vendosur

Virgjeresha
Sot do kuptoni dhe ne ditet ne vazhdim qe me punen tuaj duhet te merreni vete ju. Ne te kundert atyre qe u kishit dhene me shume pushtet do ju prishin pune dhe do ju shpenzojne me teper duke perfituar per vete

Peshorja
Ne dashuri dhe ne art do synoni te jeni te parët pavaresisht se kjo do ju kushtoj pak me shume ekonomi apo qtesi shpirterore. Lufte per lufte e dhembe per dhembe ne kete kohe ndryshimesh te medha

Akrepi
Kush me shume se ju do ndjehej mire ne kete periudhe ngacmimesh dhe provokimesh deri ne gjerat me te shtrenjta. Do arrini te permbysni mendimin e keq qe kane per ju dhe do ndertoni nje bote te re per veten tuaj

Shigjetari
Ju duhet ne kete periudhe te shkeputeni nga disa persona qe ju kane mbajtur pas vetes dhe nuk ju kane dhene shume liri per shume vite. Kjo do jete shkeputja me e madhe per ju

Bricjapi
Do filloj periudha ku ne emer te ardhmes apo nje marredhenie te qendrueshme ju te filloni te investoni ne ekonomi. Por kjo do rezultoj nje revolucon per ju pasi eshte hera e pare qe do ta beni per dike ne emer te dashurise

Ujori
Nje ndryshim dhe surprize e madhe ju pret ne jeten tuaj. Nje kthese ne pune apo ne jeten personale. Do ndryshoni ambient shtepi apo do filloni nje bashkejetese

Peshqit
Duhet te luteni qe dikush qe ju do dhe ju perkrahe te fitoj ne kete periudhe shume te veshtire. Ne te kundert do ju terheqi pas vetes ne renien e tij apo saj.