Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar udhëtimin ndryshe në veri të Shqipërisë, ndërsa trashësia e borës është e konsiderueshme.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari tregon se ka udhëtuar me “Mercedes Benz 240”, i konsideruar si “mbreti” i kësaj marke makinash.

Hoxha thotë mes të tjerash se ky mjet ndonëse duket si jashtë mode, është tepër i sigurt.

Postimi nga Artan Hoxha:

North Albania…🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Me Mercedes Benz 240, mbretin e makinave që kur kam lindur e deri më sot.

Rre zik është më i madh se une në moshë

Duket shume jashtë mode, pak i ngadaltë, i mungojne salltanetet e veturave moderne, por është si tanks, 100% i sigurt.

Nuk të lë kurre në rruge pavarsisht terrenit dhe kushteve të motit.

Me të, nuk ka stuhi borë, qe të kthen pas…

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur