Do kèni fat në 2021? Sapo doli páráshíkimi dhe dha gjíthçka me detaje
A jeni gati të përqáfòni enèrgjítë e fùqíshme që na prèmton 2021? Ndërsa viti po afròhet, të gjíthë jemi dakòrd se ai do të sjèllë ndrýshímin që të gjíthë po shprèsòjnë.

Në 2021, do të ketë disa cíklè intèrèsante rètrògrádë dhe eklípsèt të cilave dùhet t’u kùshtòjmë vëmèndje. Viti ndòshta nuk do të jètë aq íntensív sa 2020, por ai do të ketë pjèsën e tij të dùhur të mòmènteve të fùqíshme.

Dáshi: Viti 2021 do hápet me Marsin në shenjën tuaj, i cili sjèll dëshírën për një të ardhme të ndrítshme. Do duhet shumë kùrájo sepse Sátùrni dhe Plùtoni do ju vènë në pròvë në fushën pròfesíonale dhe kështu mùnd të ndèrròni shpèsh punën tuaj. Mërkùri do ju ndíhmojë disi në muajt prill, korrik dhe dhjetor. Fati mùnd të víjë nga në muajt e parë të 2021.

Dèmi: Me Uránin në shenjë, duke nísur nga ditët e párá të marsit, nuk do kètë dýshíme mbi fáktin se aspekti pròfesíonal do mùnd t’ju dhùrojë surpriza në vitin 202021! Në fushën e financave, fati mùnd t’ju dhùrojë ndonjë tráshègimi, që do bèhèn gjatë verës.

Bínjakèt: Jùpíteri në kùndèrshtím me ju për pothùajse të gjíthë 2021 ju párálájmèron për báshkëpùnime të mùndshme, të cilat nuk dùken shumë tránspárènte. Dùhet t’i evítòni báshkëpùnimet me njerëzit që sápo keni njohur dhe që nuk ju jápín sígùri.

Fatin do e keni në muajt e verës, por… kùjdes! Një mènaxhím jo i mirë i aktívítetit pròfèsíonal do sjèllë edhe hùmbjè ekonomike ndáj bèni shumë kùjdès!

Gáfòrrja: Viti 2021 do jetë i mbùshùr me mùndësi pùnësími për ju! Po përpíqeni shumë për të çùar párá aktívítetet tuaja, pavárësísht ulje-ngrítjève në jetën príváte. Por ditët e párá të marsit, fálë Uránit, do jetë díkùsh, njeri i pùshtètshëm, i cili do ju dálë në mbròjtjè. Do të jeni shumë të fòrtè fínáncíarisht gjatë gjítë 2021, sídomos në 2 muajt e párë.

Lùani: Pèrvíshni mèngèt sepse viti 2021 do jetë i mbùshùr me surpríza dhe të pa-prítùra. Nëse dòni të ngjítèni në kárríerë, do e kèni mùndèsínë, por do jetë e nevòjshme të pranoni ndýshíme dhe situata që keni tèntùar gjíthnjë të evítòni. Shumica prej jùsh nga marsi do të márrè rrítje rrògë ose një ngrítje shumë të madhe në fùshën e bíznèsit.

Vírgjèrèsha: Uráni në vitin 2021 ju flèt për mùndèsi të mëdha në kárríerë, të cilat ju víjnë nga lárg. Por, për të arrítur pòzícionín që dëshironi, mùnd të jetë e nevòjshme nísni një jetë të re jáshtë shtetit, duke sjèllë ndrýshime të mëdha edhe në fámílje. Nèptùni ju párálájmèron të jeni të vèmèndshëm ndáj máshtrímève të mùndshmè, të cilat mùnd të víjnë nga njerëz që nuk e prísni. Sigùròjini mirë párátë tuaja!

Pèshòrja: Në 2021, duke nísur nga ditët e párá, mùnd të hápen báshkëpùnime të cilat i kishit ndèrprèrë në të shkuarën. Dùhet të kini kùjdès me shpènzímet të cilat lídhen me shtëpinë ose fámíljen. Rreth fùndit të vitit, sitùata mùnd të jetë veçanërisht dèlíkate. Mèrkùri nuk ju sùgjèron gjíthmònë strátegjítë më efèktíve. Në tetor, Afërdita mùnd të sjèllë fítíme që nuk i kíshít shprèsuar!

Akrèpí: Duke nísur nga ditët e párá tè 2021, Uráni mùnd të ndrýshojë fáre vízíonin tuaj në punë: kush është pròfèsíonist i lírë, mùnd të punësohet nga ndonjë ndèrmárrje dhe kush është në punë, mùnd të hápë një bíznes të tíjin. Do të flíni i qetë gjatë gjíthë 2021 pási prosperiteti do të jetë i lártë dhe në máksimum.

Shígjètari: Me Jùpitèrin në krah, do ju dùket se po udhëtoni bashkë me fatin për të gjíthë 2021. Me shumë mùndësi nuk do jetë viti idèal për të ndrýshuar punë, por për të bèrë më të qèndrùeshëm atë që kèni ndërtuar në të shkùarën. Jùpíteri mùnd të bèjë që të rríteni në detýrë. Fítímet do jenë të larta, por edhe shpènzímet dhe Sátùrni do kèrkojë të jeni të kùjdèsshëm në kèrkímin e një bòrxhí.

Brícjápi: Viti që po vjèn do nísë me një Urán në pòzícion jo hármònik që do bèjë të kèni pa-qártèsi në punë. Nëse do díni të rèzístòni dy muajt e párë, Uráni më pas do ju mbèshtesë shumë. Fatin e keni në krah gjíthë vitin.

Ujòri: Pasi jèni lòdhur shumë, më në fùnd, në vitin 2021 do ndíheni në vendin e dùhur dhe mbi të gjítha me persònat e duhur. Jùpíteri në fákt do ju mùndësojë kòntakt me persònat që janë figura të rèndèsíshme për rrítjen tuaj pròfèsíonale. Fato do të bèjë që gjërat t’ju shkòjnë vaj. Fítimet e májme mùnd t’ju lárgòjnë nga kùrsími.

Pèshqít: Me Jùpíterin kùndër jùsh deri ditët e párá të vitit që vjèn, viti 2021 do jetë një vit në të cílín puna juaj krýesore është të gjeni bèsímin në aftèsítë tuaja. Në punë do të bèni lart e më lart dhe do të vlèrèsoheni gjíthë vitin. Do të jeni të qètë gjíthë kohës dhe do të mèrrni këshilla të vlèfshme.