More
  Home Roze U nevojitet vetem 1 patate!: Pa kosto dhe me efikas se trajtimet...

  U nevojitet vetem 1 patate!: Pa kosto dhe me efikas se trajtimet e kozmetikave do mbeteni…

  Të kujdesesh për fytyrën nuk nënkupton të paguani shifra të çmendura për trajtime estetike, maska apo kremëra të ndryshëm.

  Ndonjëherë zgjidhja e shumë problemeve është parasyve tanë, por thjesht ju duhet një guidë e duhur. Për këtë arsye ju vjen në ndihmë Living me shumëllojshmërinë e artikujve që ofron.

  Sot do ju njohim me një maskë çudibërëse, më saktë një trend i fundit dhe shumë i përhapur, ku përbërësi kryesor është patatja.

  Patatja ka në përmbajtjen e saj vitaminë C, karbohidrate dhe niseshte vegjetale, të gjitha këta përbërës janë shumë të ushqyeshëm për lëkurën dhe janë arma më e fortë kundër shenjave të ak neve.

  Merrni një patate të vogël dhe pri teni në feta të holla 3cm, fërkoni me to fytyrën dhe më pas përhapni fetat në të gjithë fytyrën. Li dhini me fasho duke lënë të lirë hapësirën tek goja, hunda dhe sytë dhe lëreni të veprojë gjatë tërë natës.

  Ose nëse ju bezdisin fetat e patates, grijeni në rende të gjallë dhe masën e përftuar vendoseni në lëkurë. Të nesërmen në mëngjes lani fytyrën me ujë të ftohtë. Do të habiteni me rezultatin.

  Përveç vitaminës C, patatja përmban kalium, bakër dhe squfur, të cilët arrijnë të depërtojnë thellë në lëkurë duke elem. inuar toksinat dhe papastërtitë e ndryshme dhe duke reduktuar shenjat nga ak net

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read