Simpatia e deklàruar nga gruaja për këngëtarin Sinan Hoxha dhe e burrit për Anën, vajzën pjésëmàrrëse në emisionin “PërPuthen”, ka çùar në një gríndje mes dy bashkëshortëve në kryeqytet, e cila ka përfùnduar në dhùnë dhe madje njëri prej tyre është arréstùar.

Ngjàrja e pazàkontë ka ndodhur natën e ndërrímit të viteve ku Saimir Bakalli së bashku me bashkëshorten dhe dy fëmijët kishte shkuar në shtëpinë e vjehrrit për Vitin e Ri.

Kònflíkti ka nisur në momentin kur bashkëshortja e Sajmirit kishte dashur të shihte në televizor këngëtarin Sinan Hoxha, të cilin ka thënë se e pëlqente

Kjo gjë ka shkàktuar xhàlozi te bashkëshorti, i cili e ka akùzuar se kishte më shumë se pëlqim ndaj tij. Debàti ka vijuar me tej kur bashkëshortja komplímentuar Anën e emisionit “PërPuthen”. Por ka qenë të bashkëshortja këtë herë ka reàguar ndàj bashkëshortit.

Gríndja mes çiftit ku njeri e akùzonte për Anën dhe tjetri për Sinanin është ashpérsuar ndërsa débati ka kaluar edhe në dhùnë fizike, ku Sajmiri ka qélluar bashkëshorten, ndërsa kjo e fundit ka téntuar të vràsë veten me thíkë.

Në këto çaste ka ndërhýrë babai i gruas, njëherësh vjehrri i Sajmirit për të ndàrë çiftin por edhe ai është godítur nga dhëndri.

I gjithë debàti ka ndodhur ne sy të dy fëmijëve të mítur të çiftit Bakalli të cilët kanë qenë spéktatorë të skénës së shémtuar të dy prindërve.

Më pas 35-vjeçari është làrguar nga shtëpia, ndërsa dy të dhùnùarit i janë drejtuar polícisë ku e kanë krýer dénoncímin.

Saimir Bakalli është arréstùar dy ditë me parë nga polícia dhe këtë te enjte u sòll në gjýkatë ku u vlerësua me mòsën “arrést me bùrg” për akùzën e dhùnës në familje.

Mësohet se 35-vjeçari ishte me arsim 8-vjeçar ndërsa bashkëshortja me arsim të mesëm.