Mbremjen e sotme një tërmet me magnitutë 4 ballë të shkallës rihter ka god itur Turqinë.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që Turqia lëkundet brenda një muaji.

Tërmeti i mbremjes së sotme ka pasur një një thellësi prej 6.97 km, duke lëkundur edhe njëherë zonën e Izmirit.

Ndërkohë, epiqendra e lëkundjeve kanë qenë ishujt Dodecanese ndërsa nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur