More
  Home Shendetsi

  Shendetsi

  E njihni bimën e njohur Aloe Vera: Ja 5 gjërat se ku mund ta përdorni atë të cilat nuk i keni ditur më…

  Të gjithë e kemi provuar çlirimin që ndjejmë pasi përdorim aloe vera pas një ditë në plazh. Ndjesia është kaq relaksuese, e butë dhe...

  Ylli Merja : Ja si të shpëtoni perfundimisht nga barku i fryrë dhe të lironi zorrët nga

  Parazitët në zorrë janë organizma njëqelizore ose shumëqelizore që futen në aparatin e tretjes së njeriut, zhvillohen aty më tej dhe riprodhohen. Këto organizma...

  Me lekurë portokalli pregatisni këtë përbërje e cila pastron rrugët e frymëmarrjes dhe nuk do të…!

  Lëkura e portokallit është shumë e mirë për pastrimin e mushkërive nga helmet e marra nga ajri dhe subst ancat që shkaktojnë ale rgji. Vlerat...

  Nuk do besoni se cfarë i ndodh trupit tuaj gjatë ditës nëse nuk pini ujë mjaftueshëm!

  Nëse kaloni kohë në rrjetet sociale, ekziston mundësia të keni hasur në ekspertë të fitnesit të cilët iu këshillojnë rreth rëndësisë së konsumimit të...

  Grate nga tani e në vazhdim s’kanë perse te harxhojne para, Ylli Merja : Per t’u dukur si…

  Sherebela kultivohet në Shqipëri, si një bimë me vlera të larta mjekësore, por edhe si garantuese për ekonomimë e shumë familjeve. Në Koplik të...

  Më në fund një lajm i mirë për personat që e kanë kaluar vir usin: Në 7 muajt e ardhshëm do….

  Njerëzit që i kanë mbijetuar inf ektimit kanë një rrez ik prej 91 përqind më të ulët të inf eksionit në shtatë muajt e...

  Ky është ushqimi dhe mënyra se si të ulni kolesterolin sipas dietologes së njohur!

  Fibrat bimore Ndryshimet në dietë janë një armë e fortë në lu. ftën për të ulur kolesterolin. Fibrat bimore që gjenden te drithërat e plotë...

  Pastroni veshkat dhe mëlçinë me keto 2 përberes: Konsumojini 5 dite dhe pas ditës së 5….

  Kjo recetë kërkon vetëm dy përbërës dhe është shumë e mirë për shëndetin sepse pastron mëlçinë dhe veshkat dhe, nëse e përdorim për disa...