Arta Nitaj dallohet për fizikun që çdo vajzë ia ka zili për linjat.

Modelja dhe aktorja është mjaft aktive në rrjetet sociale ku ekspozohet pothuajse në çdo imazh.

Së fundi, ajo ka postuar disa fotografi në veshje sportive ku i shfaqi linjat bombastike trupore.

Ajo dukej në formë të mirë derisa po pozonte provokuese duke e shfaqur edhe barkun e sheshtë./Kosovarja/