Rita Haziri, është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun, ajo ka pak kohë në tregun muzikorë, mirëpo për një kohë të shkurtë ka arritur të i bëjë për vete mijëra fansa.

Karakteristikë e saj është se në treg ajo hyri jo si solo këngëtare, por në bashkëpunim me të fejuarin e saj, Fidan Gashi.

Dyshja në fjalë janë shumë të kërkuar nëpër ahengje dhe dasma, e sidomos tani që ka filluar sezona.

Ajo çka bie gjithmonë në sy është stili dhe pamja që ka Rita, së fundmi ajo është paraqitur shumë terheqese, ku trupin e saj si sirenë e ka reklamuar në një fustan të zi, Fidani do të çmendet pas saj./ORAinfo/