Përfitimet shëndetësore të mjaltit dhe limonit nuk janë më sekret. Mjalti ka veti kuruese dhe qetësuese dhe ndër shekuj është përdorur si një il’aç natyral për dhi mbjen e fytit, ftohjet etj.

Ka veti antibak. teriale që ndihmojnë trupin të lu. ftojë inf. eksionin ndërkohë limon përmban një sërë vitaminash, mineralesh dhe antioksidantë që lu. ftojnë inf. eksionin. Forcon sistemin imunitar dhe madje ndihmon në pastrimin e gja. kut!

Përzierja e këtyre dy përbërësve sjell jo pak përfitime për organizmin dhe ju duhet ta provoni menjëherë .

Përbërësit:

Lëngun e gjysmë limoni

1 lugë çaji mjaltë

ujë

Përgatitja:

Vloni në zjarr një gotë me ujë dhe lëreni të ftohet pak. Shtoni mjaltin që të shkrijë e më pas lëngun e limonit ! Pijeni çdo mëngjes me stomakun bosh.

Cilat janë përfitimet?

Mbrojtje kundër inf. eksioneve.

Pirja e kësaj përzierjeje esëll stimulon sistemin e tretjes, hidraton zorrën e trashë dhe parand alon kapsllëkun. Ujë me limon e mjaltë vepron si një diuretik natyral për të pastruar traktin urinar dhe parandaluar inf. eksionet.

Përmirëson tretjen.

Lëngu i limonit ndihmon që mëlçia të prodhojë një lëng që shpërbën ushqimin në stomak në mënyrë më efektive. Ndërsa mjalti vepron si një antibak. terial për të mbrojtur trupin nga sëmundjet dhe inf. eksionet, duke ndihmuar në elim. inimin e toksinave.

Ju jep një shkëlqim natyror.

Pirja e ujit me limon e mjaltë ndihmon në pastrimin e gja. kut dhe ndihmon në prodhimin e qelizave të reja të gja. kut që veprojnë si agjentë për pastrimin e lëkurës. Kjo pije vepron si një përforcues antibak. terial dhe kolagjen për lëkurën.

Mbajtja e peshës në mënyrë konstante

Pirja në mëngjes esëll e kësaj përzierje mund të ndihmojë në parandalimin e dëshirave për të ëmbla gjatë ditës.

Ndihmon në përmirësimin e shëndetit or. al.

Si limoni dhe mjalti pastronjnë gojën duke aktivizuar gjëndrat e pështymës dhe elem. inuara bakteret.

Pije që ju jep energji.

Kjo përzierje do t’ju zgjojë më mirë se asnjë pije apo ushqim. Mjalti është një nxitës i menjëhershëm i energjisë ndërsa uji me limon aktivizon sistemin e tretjes dhe ndihmojnë trupin të heqë qafe toksinat që shpesh janë arsyeja pas lodhjes.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur