Historia e çajit të rozmarinës është po aq e lashtë sa vetë bima. Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore.

Rozmarina konsiderohej si një kurë ideale kundër mos tretjes, dhim bjeve muskulare dhe problemeve me gjymtyrët. Aciidi saliicilik që gjendet tek çaji konsiderohet si paraardhëse e aspirinës.

Kjo është arsyeja përse çaji i rozmarinës është shumë i suksesshëm në parandalimin dhe trajtimin e artritit dhe reumatizmës. Kundër mik ro beve dhe ba. ktereve.

Çaji i rozmarinës është i pasur me subbstaanca që lufttojnnë mik robet dhe bak teret. Këto përbërës e bëjnë çajin ideal kundër disa problemeve me lëkurën.

Vlerat Shëndetësore të Çajit të Rozmarinës

Forcon trurin

Çaji i rozmarinës përmirëson qarkullimin në tru dhe performancën e tij. Ai përmban një ushqyes të quajtur aciidi karnosik që është një antiioksiddant i fuqishëm që mbron neuronnet nga dëmmet e shkaktuara prej radiikaleeve të lira.

Kundër aromës së rë ndë të gojës.

Nëse vuanni nga aroma e rënde e gojës edhe pasi e keni larë atë, atëherë duhet të përdorni çaj rozmarine. Pini një gotë me çaj çdo mëngjes përpara se të dilni nga shtëpia dhe thuajini erës së kkeqe lamtumirë.

Personat që kanë irriitimee të mishrave të dhëmbëve si pasojë e larjes me furçë të fortë tashmë mund ta kenë një zgjidhje, ndaj rekomandohet që çajin ta konsumojnë menjëherë pasi të keni larë dhëmbët në mëngjes.

Probleme Shëndetësore.

Çaji i rozmarinës është shumë i mirë për njerëzit që vuajnë nga problemet respiratore. Ai ndihmon kundër bll okimeve të ndryshme, inf eksioneve, të ftohtit, vir ozave dhe ale rgjive.

Çaji ndihmon edhe kunndër dhi mbjeve të kokës që shoqërojnë problemet me rrugët e frymëmarrjes. Çaji i rozmarinës përdoret edhe për probleemet me mëlçinë. Ekstraktet e bimës në veçanti janë shumë të dobishëm kundër këtyre problemeve.

Si ta përgatisni çajin e rozmarinës

Përgatitja e këtij çaji është shumë e lehtë. Përbërësit e nevojshëm janë:

1 filxhan me qumësht

Një degë rozmarine të tharë ose një lugë gjelle me rozmarinë të thatë

Një lugë çaji me mjaltë

Ndajeni degën e rozmarinës në katër pjesë, tre prej të cilave hidhini në një tenxhere me qumësht dhe lërini të ziejnë së bashku. Hiqeni nga zj arri dhe lërini të qëndrojnë së bashku për pesë minuta, gjatë të cilave duhet ta përzieni lëngun vazhdimisht.

Shtypini copat e rozmarinës me lugë që të lëshojnë një aromë më të fortë dhe të çlirojnë vajrat esencialë. Shtoni mjaltin dhe çaji është gati. Kujdes:

Njerëzit që vuaajnë nga pamjaftueshmëria e hekurit dhe anemiia nuk duhet ta konsumojnë këtë çaj sepse ul aftësinë e trupit për të përthithur hekur.

Ky çaj mund të mos jetë i mirë për femrat shtat zënë dhe ata që vuajnnë nga diabeti, të cilët duhet të konsultohen me një mjek.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur