More
  Home Roze E dhimbshme/ Mesila Doda humb njeriun e shtrenjtë na prek me fjalët:...

  E dhimbshme/ Mesila Doda humb njeriun e shtrenjtë na prek me fjalët: Lamtumirë heroi im…

  Politikania Mesila Doda ka dhënë përmes një postimi në rrjetet sociale lajmin e hidhur se babai i saj është ndarë ngajeta. Doda ka publikuar një foto me të atin dhe ka shprehur të gjithë dhimbjen e madhe që po përjeton.

  Politikania shkruan se babain e shihte si hero që qëndron prapa të gjithë arritjeve të saj.

  “Lamtumire heroi im! Sot eshte nje dite trishtimi tejet e thelle per familjen tone. U nda nga jeta babai im dr. Fatmir Doda. Baba i jashtezakonshem, mjek i perkushtuar e i mrekullueshem, burre qe i qendroi stuhive te kohes e sherbeu gjithe jeten e tij me profesionalizem e dashuri.

  Sot u mbyll jeta e nje njeriu antikonformist e i papajtuar me standartet e nje kohe skllaveruese, e nderkohe mjeku i dhimbsur qe i sherbeu zonave te Kukesit e me vone gjithe fshatrave te Tiranes.

  Une sot humba heroin tim te femijerise e gjithe jetes. Ne te gjitha arritjet e mia eshte dora e ketij burri te jashtzakonshem qe me besoi, me mbeshteti e me rriti si nje njeri qe perballet me te miren e te keqen. Lamtumire heroi im. Sot pushon ne paqen e Zotit dhe gjithe miresia e dashuria e tij qofte me ty…

  Ceremonia mortore do te zhvillohet neser ne oren 17 nga Funeral Home Univers, Rr: Bardhyl, Perballe Postes Shqiptare per ne va rrezat e Tufines”, shkruan Mesila.

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read