More
  Home Roze Greqia go ditet nga dy tërmete të njëpasnjëshme, ja sa ishte magnituda!

  Greqia go ditet nga dy tërmete të njëpasnjëshme, ja sa ishte magnituda!

  Greqia nuk gjen qetësi. Pasditen e djeshme janë regjistruar dy tërmete njëri pas tjetrit.

  Lëkundjet janë ndjerë konkretisht në orën 7:03.

  Fillimisht një tërmet me madhësi 3.8 ka goditur zonën e Nisyros.

  Ndërsa një minutë më vonë, në të njëjtën zonë është regjistruar një tjetër tërmet me madhësi 4.1.

  Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë u regjistruan dhe dy tërmete të tjera të njëpasnjëshme.

  Tërmetet ishin me magnitudë 4.5 të shkallvs Rihter.

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read