Arta Nitaj është njëra ndër fytyrat publike më të komentuara të show bizit shqiptar.

Kjo për shkak dukjes, formave trupore që ajo ka e që e bëjnë atë të duket gjithmonë bukur e tejet elegante.

Ndërkaq çdo postim i saj kthehet në kryefjalën e mediave rozë duke u komentuar kështu nga të gjithë.

Kjo ka ndodhur edhe së fundmi me një foto që Arta ka postuar në llogarinë e saj në Instagram, ajo që ka rënë në sy është se ajo ka pozuar si një zonjë me një fustan të thjeshtë.

Arta po duket thjeshtë dhe shumë klasike. /Kosovarja/