More
  Home Roze Mrekullia qe habiti mjekët: 21-vjeçarja lind foshnjën gjigante 5.8 kg

  Mrekullia qe habiti mjekët: 21-vjeçarja lind foshnjën gjigante 5.8 kg

  Një nënë 21-vjeçare ka sjellë në jetë foshnjën e saj 5.8 kilogramë dhe është zyrtarisht e porsalindura e dytë në Mbretërinë e Bashkuar që thyen këtë rekord.

  Amber Cumberland nga Anglia solli në jetë vajzën e saj Emili në 16 prill dhe mjekët u habitën pasi mendonin se e reja mund të ishte me binjakë.

  Gjatë shtatzënisë barku i Amberit filloi të rritej shumë dhe 21-vjeçarja tregoi se nuk e kaloi lehtë atë periudhë.

  Amber e solli në jetë vajzën me operacion.

  “Doktorët mendonin se kisha binjakë sepse e kisha barkun kaq shumë të madh, edhe pse në ekografi shihnin vetëm një. Ne menduam se kishte ndonjë bebe që po fshihej, aq sa e kthyem në shaka. Por kur linda doktorët ishin të shokuar dhe po shihnin njëri-tjetrin. Urime u bëre me fëmijë-më thanë. Ishim kaq të lumtur që ishte vetëm një bebe dhe ishte e shëndetshme”, tha Amber.

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read