More
  Home Lajme Meta nuk jep dorëheqjen! PS nis procedurat për shkarkimin. Presidenti: Të gjithë...

  Meta nuk jep dorëheqjen! PS nis procedurat për shkarkimin. Presidenti: Të gjithë e…

  Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dha një deklaratë të fortë ditën e sotme, ku theksoi se pas përfundimit të numërimit të votave, PS do të nisë procesin e shkarkimit të presidentit.

  Përmes një postimi në Twitter numri dy i PS-së,ironizoi se mazhoranca do t’ia bëjë gati letrat e pensionit, të pijë raki me çifteli me Saliun ke azili Lalzit!

  Postimi i plotë i Taulant Ballës:

  Me Baba Dridhe Liken çuditen vetëm ata që s’e kuptojnë akoma që i ka lëshuar pëllumbat përfundimisht! Askush s’ka pritur të mbajë fjalën për dorëheqje! Po ja të mbarojë procesi i numërimit dhe t’ia bëjmë gati letrat e pensionit, të pijë raki me çifteli me Saliun ke azili Lalzit!

  Pas këtij reagimi, presidenti u shpreh se është gati për të të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës, duke folur me një gjuhë të ashpër.

  “Kërcënimi i fundit, që vjen përmes Tao Taos, nga bandat e Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë ka vetëm një përgjigje: Presidenti, gati për të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës! Shqipëria e Shqiptarëve! Vdekje tradhëtarëve!”, shkruan Meta.

  Para disa orësh presidenti përmes zëdhënësit të tij saktësoi se Meta do të jetë në krye të LSI-së më 24 korrik të vitit 2022.

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read