Një tjetër tërmet ka go dit ur këtë të hënë Greqinë. Mediat greke shkruajnë se lëkundjet ndodhën në jugperëndim të qytetit Elassona.

Tërmet i fuqishëm në Greqi, raportohet për dë me, u ndje dhe në jug të Shqipërisë – A2 CNN

Sipas të dhënave të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ishte me magnitutë 4.4 të shkallës rihter, ndërsa thellësia e saj ishte vetëm 6 km nga sipërfaqja e tokës.

Sipas mediave, lëkundjet janë ndjerë në disa qytete si Elassona, Larissa, Kozani dhe Trikala. Nga të dhënat paraprake, nuk ka raportime për d ëme mat erial apo të l ënduar.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur