Të gjithë e dimë se kollitja dhe të ftohtit janë çështje të vogla, por nëse nuk i trajtojmë në kohë dhe nuk i kushtojmë vëmendje, ato mund të shndërrohen në sëm. undje të rrez. ikshme dhe irr. ituese. Kolla e thatë është absolutisht e bezd isshme sepse ju bën të ndiheni jo mirë dhe nuk jeni në gjendje të përqendroheni në asgjë.

Sot ne do t’ju paraqesim një il. aç të mahnitshëm që do t’ju ndihmojë të qëndroni të shëndetshëm dhe të rrisni imunitetin tuaj.

Lëng limoni, mjaltë dhe qepë janë përbërësit që na duhen.

Qepa është e pasur me veti anti-inflamatore dhe gjithashtu punon si antibi. otik natyral. Mjalti është plot me veti anti-fungale, anti-bak. teriale, anti-vi. rale dhe është ideale për fytin e irr. ituar.

Receta:

2 lugë mjaltë,

Lëng nga 1 limon,

2 gota ujë,

1 qepë.

Udhëzime:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vloni ujin, të prisni qepën në copa të vogla dhe pastaj ti zieni së bashku për 15 minuta. Hiqeni enën nga nxehtësia dhe e lini të qëndrojë për 10 minuta. Tani shtoni mjaltin. Përziejeni mirë dhe shtoni lëng limoni para se ta konsumoni këtë pije.

Konsumoni mrekullinë jashtëzakonisht të fuqishme, 3 herë në ditë dhe do të habiteni nga rezultatet,