Murati është një nga djemtë i cili ka hyrë në “Për’Puthen”, për të gjetur partneren e jetës, ndërsa ka zhvilluar takime me Melisën dhe Sindin. Ndersa dje Meri u zgjodh nga Saimiri si vajza me te cilen do te vazhdonte njohjen.

Djali që vjen nga Turqia, por që jeton prej vitesh në Tiranë ka nisur të pëlqehet nga publiku. Murati punon si parukier dhe në takimin me Sindin vuri në pah xhelozinë e tij. Ardhja e tij në përputhen ishte për shkak se emisioni është interesant dhe se ka dëshirë që të dalë çift me një nga vajzat, mirëpo si duket, ashtu si Atdheu që u pa me një nga vajzat e emisionit “Love Story”, edhe Murati nuk ka mbetur pas.

Në disa foto që po qarkullojnë në rrjet, Murati shihet pranë Meri Murrizit, vajzës që ashtu si Murati edhe ajo ka dalë në ekran për të gjetur burrë.

Nuk dihet ende se kur është njohur dyshja, apo çfarë lidhje kanë mes njëri-tjetrit, ndërsa lind pyetja nëse Murati ka qenë i lidhur me Merin, apo fotoja që shihni është thjesht një foto!?

Uaaa Murati dhe Meri vajza e love story?? - YouTube

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur