Lídhja e fshíhtë e Teas dhe Beartit ishte një nga skàndalet më të bujshme në “Për’Puthen”.

Tea Trifoni doli nga programi çift me Andin, por më vonë u zbùlua se në të vërtetë ajo kishte qenë e dashuruar me djalin nga Kosova.

Pasi gjithçka doli në shesh, Andi dhe Tea, akùzua nautoren e programit Olsa Muhametin se ajo i kishte detyruar të dilnin çift dhe se ishte në dijeni për gjithçka.

Ndërkohë Olsa vetë nuk pati kurrë një reagim, përveçse publikoi disa shprehje ironizuese me nénkuptim në rrjete sociale.

Por ditën e sotme ajo ka thýer héshtjen dhe ka folur gjerë e gjatë për këtë skandal në emisionin radiofonik “Pardon my french” në “Top Albania Radio”.

Ajo u shpreh se në fund të fundit është e rëndësishme që Tea dhe Bearti dolën si çift nga “Për’puthen” edhe pse publikut ju servir gjë tjetër.  “E uroj shumë Kosovën për Pavarësinë. Jam e lumtur që kemi pasur një Për’puthje në fund të ditës. Ata u njohën në program. Në fund fare është Për’puthen që i bashkoi”, u shpreh Olsa.

 

Ndërsa për sa i përket videos së Teas, që akùzonte autoren e emisionit se ajo i kishte detyrua të dilnin çift me Andin, Olsa tha se është ndjerë shumë keq dhe se është tronditur pasi sipas saj janë thënë gjëra të pavërteta.

Ajo pranoi se ka pasur indíkacione se Tea dhe Bearti njiheshin dhe ishin miq, por ka kërkuar prova që ata ishin në një lídhje.

Më tej, autorja e emisionit tha se ka një video, që vërteton se Tea nuk ka pasur vetëm një pëlqim, por disa. Por ajo shtoi se nuk i ka publíkuar, sepse nuk donte që ta démtonte edhe më shumë imazhin e ish-konkurréntes.

“Kisha indíkacíone që ata njihen, p

 

or jo se janë në një màrrëdhànie. Kur mu tha në mes të janarit se janë në një lídhje kërkova fakte. Ashtu siç kërkova për Andin dhe Melisën. Sepse s’mùnd të dal e të them se ‘Ne dýshojmë’ sepse është joprofesionale dhe në nivel thashéthemaxhínjsh. Unë kam disa fakte që s’i kam bërë publike sepse s’doja të dëmtoja Tean. Asaj i plàsi në duar një bòmbë dhe filloi të kërkonte fajtor. Dhe ne ishim préja më e lehtë. Duke kërkuar prénë tek ne ata menduan se do dalin të larë, por nuk ndodhi kështu. Është një video e cila mendoj se jemi duke e menduar. Nuk kam dashur t’i démtoj më shumë këta të rinj dhe tu shtòja peshën. Por, janë thënë gjëra të pavërteta, por do vijë dhe momenti kur unë do ta them këtë të vërtetë”, u shpreh Muhameti.

Sipas saj Tea ka pasur pëlqim edhe për Andin, sepse ata rrinin gjithë kohën bashkë.

“Ka fakte që rrinin bashkë, përqafohen, dalin e ikin bashkë. Tea nuk është pëlqimi i parë që ka patur në program. Nëse një vajzë më vjen e thotë ‘Do dalë me një çun’, unë nuk do ínvestígoj performancën e saj përtej studios. Por, në dijeninë time ajo ka pasur edhe pëlqime të tjera. Nuk e di nëse kanë qenë vetëm pëlqime”, ka thënë Olsa.