Bes Kallaku është larguar totàlisht gjatë këtij viti nga televizioni dhe bota e spéktaklit, duke mos u angàzhuàr në asnjé projekt.

Ai ka qenë aktív vétém në muzikë, duke publíkuar disa këngë si “KTG”, “Ciao, po të lé” në bashképunim me Anila Mimanin dhe “Lele”.

Mirëpo ai nuk është shfàqur askùnd dhe intervistat i ka pasur shumë të rràlla.

“Kur lindi Ajka ndénja 7 ditë me vajzën dhe pastaj vazhdova me koncérte deri në fund të gushtit. Erdhi shtatori filluan koncérte ne Itali, më pas ‘Be Caffee’, pastaj ‘Telebingo’, deri ne fùnd te majit. Pastaj fillova filmin, në shtator shkova në Itali dhe bëra xhírímet, pastaj filloi pòstpròduksíoni dhe në 20 ishte premiera. Në 26 ré térmet pastaj m’u desh të mérrésha me Bubqin, që ta síllním në vëmendje dhe bëra gjithça që ta síllja në vëmendje për të çùar ndihma. Pastaj filluan koncértet. Në mars rà pandémia u kthéva në shtëpi dhe pashë që vajza ime po bënte 2 vjeçe”, u shpreh Besi në një intervistë për “Roped with Olsi” në muajin dhjetor.

Mirëpo, duket se tashmë çdo gjë është në vendin e vet dhe Besi ka ndërmend t’i kthéhet sërish televizionit.

Këtë lajm e bëri fillimisht të ditur regjisori Altin Basha, i cili është tashmë pjesë e ABC me projektin e humorit “Kosherja”.

Basha zbùloi se audicionet për emisionin vazhdojnë dhe deri më tani stafit i janë bashkuar shumë emra të njohur.

“Është një rinisje nga fillimi pasi për 17 vjet kam bërë një projekt. Të them të drejtën ka shumë adrénalinë dhe do të bashkohen shumë emra të njohur, mùnd të them që një prej tyre është Bes Kallaku”, tha ai.Më pas, ky lajm u konfirmua edhe nga vetë Besi në Instagram.

“Ma shpejt del lajmi se sa une nga zyra! 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
Shihemi! Mduket se i kemi mungu njoni-tjetrit! 😉🙌🏻.
Zoti ju rujt.”- shkroi ai.

Sipas burimeve për “Revista Who”, Besi do të jetë në moderimin e emisionit të humorit “Kosherja” krah Jona Spahiut. Megjithatë, ky lajm nuk është konfirmuar ende publikisht.