Genta Ismajli ka qenë në vëmendje të mediave vitet e fundit për lidhjen me biznesmenin turk Hysein Usta. Çifti janë shumë të dashuruar dhe madje kanë bërë plane për të zgjeruar familjen në të ardhmen.

Usta është një partner shumë i përkushtuar ndaj Gentës, duke i bërë shpeshherë dhurata, surpriza e dedikime në llogarinë e tij në Instagram.

Së fundmi Usta publikoi një video ku Genta shfaqej mbi banakun e kuzhinës, e veshur me të brendshme të kuqe dhe shumë provokuese.

Por më pas duket se partneri i këngëtares u pendua dhe e fshiu videon.