Andi Shehi ishte i pranishëm në emisionin “Roped with Olsi”, ku u rrèfye pas ndodhive të fundit dhe skàndalit të “Për’Puthen”.

“Vija nga hìci para botes se kamerave! Kujtdo personi i duket bukur , te gjithe ju do mendoni ” ëa sa bukur fama, vemendja etj etj ” po ashtu si un edhe te gjithe konkùrèntet e tjere jam shume i sigurt ge jan gènjyer nga kjo bote qe duket shume e bukur , ama pertej kamerave fshìhen letra, kontrata, firma dhe shume politika te tjera te shpìfura sic ishte shfrýtzimi i ìmazhit tim ! Kemi rène te gjithe pre e kesaj bote ne pamje te pare te bukur ama kur i vjen fundi kupton qe disa còpa letrash te mbàjn gojen mbyllur tek familjaret , miqt dhe publikut ! Por jo me tani po flas me ze te larte ! Hyra ne ate emision per te gjetur dashurine ama jo vetem dashurine qe sgjeta por u detýrova dhe te hèshtja, te mbýllja gojen pervecse zemres! Tani nuk me intereson me asgje tjeter vecse te jem i sinqert me familjen time , miqt dhe publikun ! Ju kerkoj ndjes te gjitheve kam tèntuar shume here te flas ama ato kontrata e letra jan te frìkshme! Prandàj dhe shpesh nuk kam ardhur ne emision kam dashur te largohem prèj kohesh prej andej , ama nuk jepja dot sqarime sepse ekzìstonte meraku i kontratave ! Me eshte kerkuar te rikthèhem ne emision dhe te dal sesben cift me Tean ! Kjo eshte gjithe historia ime ne ekran! Tani te behet ca t behet sme plàs fare per ato kontrata nuk kam frìke! Ju dua shume te gjitheve!”, shkroi Andi në statusin e tij pas skàndalit.

Një ditë pas kësaj deklàrate, konkùrrènti tregoi se produksioni e kishte kontaktuar për të qenë i pranishëm në emision, mirëpo Andi nuk kishte pranuar.

Gjithashtu, ai tregoi se me Olsën, autoren e emisionit, ia kishin thënë njëri-tjetrit të gjitha ç’kishin pasur për të folur.

I pyetur nga Olsi ç’do të bënte nëse do ta shihte Olsën në rrugë, Andi tregoi se s’do t’i fliste fare, vetëm do t’i jepte dorën.

“Çfarë t’i them unë. Ajo në fakt tani për momentin ka edhe mamin sèmurë ç’është e vërteta, gjë që më ka mèrzìtur shumë. Pavàrësisht se vijnë rrèthanat të atilla, dua t’ia them dhe publìkisht që mami uroj që t’i bëhet sa më mirë, se jemi njerëz mbi të gjitha.

Çfarë të kam thënë, ta kam thënë. Çfarë më ke thënë, ma ke thënë. Nëse do ta takoja, për respekt do ta pyesja ‘si është mami.’”- ka thënë Andi.