Sipas “Meteoalb“, Masat ajrore të ardhura nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë rajonin tonë duke sjellë temperatura të ulta si edhe reshje deborë.

Reshjet e dëborës parashikohet të fillojnë gjatë mbrëmjes së sotme duke u intensifikuar nesër dhe të premten. Parashikohet që reshjet të jenë më të dendura në pjesën lindore të vendit si edhe në zonat malore të Shqipërisë qendrore.

Pritet që reshjet e dëborë të shoqërohen gjithashtu edhe me temperatura të acarta ku pritet që termometri të bjerë në -5 gradë në zonat malore.  /abcnews.al

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur