Aktori i humorit Fjorjan Binaj iu është bashkuar personàzheve që nuk kanë lénë pa komentuar videon e ministrave në Dubai.

Binaj, nëpërmjet Instagram, tregon se është përfshírë në një aksídent me makinë që ka pésuar në hyrje të Kavajës, ku rruga ka një gròpë pròblematike për drejtuesit e mjeteve.

Aktori tregon se ka qenë në makinë së bashku me fëmijët e tij, ndërsa me dòza të forta irònie thotë se faturën për rregullimin e rrugës duhet t’ia çojnë Nusretit.

“O mjeshtra! Kur të vini nga Dubai hídhíni një grùsht asfalt kësaj gròpës në hyrje të Kavajës, se për 15 minuta u bëmë 2 makina me fëmijë brenda që na u démtuan gomat dhe dísqet. Mos e vrisni mendjen për faturën, çojani Nusretit! Kujdés shoferët që kalojnë këtu- shkruan Binaj në instastory, aty ku ka ndàrë dhe foton nga goma e makinës”.

Kujtojmë që disa nga ministrat e vendit, janë filmuar pak ditë më parë në një nga restorantet më të shtrenjtë në Turqi, duke darkuar.

Në lídhje me këtë çéshtje réagoi edhe kryeministri Rama, i cili justífíkoi pamjet duke thénë se kjo darkë do sjell ínvestíme në Shqipëri.