Ankaraja është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet 4.7 ballë i shka llës rihter.

Tërmeti u regjistrua në orën në 22:53 në epiqendër në Kalecik të Ankarasë.

Nga lëkundjet nuk raportohet për të lënduar, ndërsa shumë qytetarë kanë dalë në rrugë të fri kësuar dhe në pa nik./ db/Abcnews.al