Pas takimit me Elvisin, debateve të shumta në studio dhe gatishmërisë së Melisës për marrëdh ënie inti me që në takimin e parë, ka ardhur edhe një ‘thumb’ i bukuroshes flokëkuqe.

Përmes një instastory, ajo ka kërkuar nga ndjekësit pyetje që nuk kanë të bëjnë me emisionin.

Një nga fansat që ndjek Melisën, i ka kërkuar bukuroshes të tregojë nëse ka bërë operacione plastike.

Në përgjigjen e saj, ajo u shpreh se është rehat me atë trup që ka dhe se nuk kërkon perfeksion, duke thumbuar kështu Ana Lleshin, ish-konkurrenten që përjetoi një romancë me Atdheun, pasi Ana 1 para pak ditësh ka kryer operacion në hundë.