Në “Allianz Riviera” loja ishte qartësisht e dominuar nga Lyoni, që e realizoi golin e parë me Depay-n në minutën e 32-të me penallti, ndërsa 7 minuta më vonë Kadawere i çoi shifrat 0-2. Pak para se skuadrat të shkonin në dhomat e zhveshjes për pushimin mes pjesëve Gouiri shkurtoi diferencën në 1-2. Gjithsesi, në pjesën e dytë Lyoni shënoi edhe dy gola të tjerë me Ekambin dhe Aouar.

Në takimet e tjera Metz fitoi 2-0 me Lens, ndërsa Marseille – Reims përfundoi 1-1.


.