28-vjeçarit nuk po i ofrohet mundësia për të treguar aftësistë e tij në fushën e lojës, pasi trajneri Zidane nuk e konsideron pjesë të formacionit duke e ulur në stol futbollistin, i cili tashmë është bindur që të largohet nga skuadra që në muajin janar kohë kur hapet edhe merkatoja e dimrit.

Mesfushori me tipare sulmuese kërkon të luajë titullar, pasi nuk dëshiron të humbasë Europianin me Spanjën dhe për këtë kërkon Largimin. Për futbollistin interesohet Evertoni, pasi trajneri Anacelotti e vlerëson shumë Iscon.


.