Einxhel Shkira ka treguar në Big Brother se nëna e saj prej vitesh vuan nga një sëmundje, ndonse nuk e ka publikuar asnjëherë, ajo ka vendosur ti dedikojë disa fjalë zemre sot në Instagram.

Mami i Einxhel sot festoon ditëlindjen dhe moderatorja përbri të fotos së saj të rinisë shkruan:

”Vjet dëshira e saj për ditëlindje ishte të hyja në BBVA, pa e ditur se ai qiri do I plotësonte më shumë se thjesht një dëshirë. Tashmë të njohin të gjithë dhe të adhurojnë pavarësisht se s’të kanë takuar kurrë! Të duan aq shumë sa unë emocionohem kur vijnë me vrap kudo që më shohin thjesht të më pyesin për ty.Edhe pse sot është hera e fundit që ti feston thjesht si nënë ditëlindjen, ajo është gruaja më e lumtur në botë që vitin e ardhshëm, dashtë Zoti do e festojë si gjyshe me nipin e saj në krahë. Kjo ka qenë ëndrra e saj më e madhe jo vetem e imja. Ky ka qenë meraku saj dhe ja tani që po I plotësohet, po harron çdo shqetësim dhe ndihet më mirë se kurrë. Lumturia paska qenë ilaçi çudibërës për të”.

Veç kësaj sigurisht që Einxhel ka shprehur urime zemre për të ëmën dhe madje shumë dashuri nga ajo e Dagz, në vetvete ndonse një vajzë luftarake, Einxhel është edhe një person mjaft i dashur.