Ndonëse nuk është pjesë aktive e industrisë së muzikës shqiptare, Linda Halimi është shumë e pranishme në rrjetet sociale dhe shpesh vendoset në qendër të mediave rozë.

Këngëtarja tërheq vëmendjen me format e saj të rrumbullakosura, të cilat nuk “heziton” t’i tregojë në profilin e saj.

Së fundmi ajo ka ndarë me ndjekësit një video duke kërcyer “tallava” me bekini, duhet pranuar që 33-vjeçarja duket shumë në formë.

“Kur shokët më thojnë mos lër skena. Unë…”-shkruan këngëtarja krahas videos.