Atdhe Xheravina është një nga ish konkurrentët e Përputhen 2.

Ai tërhoqi vëmendjen e mediave rozë dhe për një kohë të shkurtër u bë emër mjaft i lakuar në show bizin vendor.

Jo pak herë ka qenë i përfolur për raprtet e tij të afërta me Ana Lleshin, e më pas edhe me Borën.

Emri i tij dhe i Borës duke aluduar se kanë pasur një lidhje është përmendur edhe tani në valën e lajmeve për historinë e Donald-Bora-Beatrix.

Së fundmi ai ka treguar ani pse në siklet se Bora i ka mbet merak për nuse nënës së tij, në një intervistë që ka dhënë Atdheu pak kohë më parë, gazetarja e ka pyetur nëse ka ndonjë nga konkurrentet që i ka ngelur pikë mamit të tij.

”Po ka por s’mund ta them emrin”- ka thënë Atdheu i vënë në siklet, teksa gazetarja e ka pyetur ai më tej ka thënë se s’mund ta thotë emrin pasi nuk është konkurrente, e me pas i ka kërkuar kamarierit ujë.