Demi Rose ka filluar pushimet në vendet tropikale, prej nga është duke publikuar imazhe të shumta.

Bukuroshja e cila njihet për format, ka tërhequr vëmendjen e ndjekësve me imazhin ku ajo paraqitet në rroba plazhi dhe duket në formë të mahnitshme.

Demi Rose konsiderohet si një nga femrat më sensitive në botë, dhe shpesh herë vihet në krahasim me yllin televiziv Kim Kardashian për format.