Një ngjarje e rë ndë ka ndodhur këtë të enjte në Elbasan. Si pasojë e një aksi denti rrugor, ka hu mbur jetën një fëmijë 3 vjeç dhe në gj endje të rën dë ndodhet nëna e tij.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se aksid enti ka ndodhur në fshatin Bujqës në Elbasan.

Poli cia bën me dije se shtetasja O.M., 38 vjeçe, banuese në fshatin Mengël, Elbasan, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pas ojë ka hum bur jetën shtetasi D.M., 3 vjeç, i cili ishte pasagjerë në këtë mjet.

“Më datë 05.08.2021, rreth orës 09:15, në fshatin Bujqës, Elbasan, shtetasja O.M., 38 vjeçe, banuese në fshatin Mengël, Elbasan, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pa sojë ka hu mbur jetën shtetasi D.M., 3 vjeç, i cili ishte pasagjerë në këtë mjet”, thuhet në njoftimin e pol ic isë.