More
  Home Roze Alban Ramosaj shpallet fitues në 'Kënga Magjike 2021'

  Alban Ramosaj shpallet fitues në ‘Kënga Magjike 2021’

  Alban Ramosaj ka fituar mbrëmjen e sotme edicionin e 22 të “Këngës Magjike”. Albani ishte më i votuari nga kolegët e tij, por ai arriti të rrëmbente edhe pikët e jurisë dhe publikut. Albani konkurroi me këngën “Thikat e mia”, një këngë që gjatë këtyre javëve ka bërë namin duke u dëgjuar kudo.

  Me të dëgjuar emrin si fitues, Albani u përlot teksa përqafonte kolegët.

  “O ma, fitova”, tha Albani me sytë me lot. “Faleminderit të gjithëve, e kam ëndërruar këtë moment dhe nuk po më besohet akoma. Faleminderit nga shpirti. Më kujtuat arsyen pse bëj muzikë. Ndihem më i vlerësuar se kurrë, s’kam fjalë”, tha Albani.

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read