Bora Zemani është ndër moderatoret më të mira dhe më profesioniste në Shqipëri.

Ajo drejton që prej shtatorit të vitit të kaluar emisioni më të ndjékur në shqiptari, Për’Puthen i cili ka thýer të gjitha rekordet e shikueshmërisë.https://www.photojoiner.net/image/320f0aeo

Bora përveçse një prezantuese shumë e aftë është dhe një ndër bukuroshet e ekraneve shqiptare.

Ajo fillimisht u bë e njohur nga lídhja shumë-vjeçare që pati me DJ e njohur Vin Velin e cila përfundoi me dívorc.Vin Veli flet për herë të parë mbi ndarjen nga Bora Zemani: “Pse duhet të  urrehen çiftet kur ndahen?” - Zonë E Lirë

Aktualisht moderatorja e ‘Për’Puthen’ po shijon romancën me Donald Veshajn.

Ato janë një çift shumë simpatik, shumë të lumtur me njëri-tjetrin dhe preferojnë që lídhjen e tyre mos ta “ekspòzojnë” shumë nëpër rrjéte socíale.

Një gjë e cila vërehet tek Bora Zemani është ndryshimi i saj ndër vite.

Herë pas herë janë publikuar foto ku duket qartë sa shumë moderatorja ka ndryshuar në pamje me kalimin e viteve.

Bora për momentin është moderatorja më e sukseshme në vendin tonë sepse drejton emisionin më të famshëm në Shqipëri dhe nëqoftese ky Reality Show ka audiencën on top çdo ditë një ndër meritat kryesore e ka ajo.

Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur