Më 13 mars, ashtu si e kèmi thènë dhe më parë do të ndòdhë Hëna e re e dímrit.

Për të gjítha shenjat do të sjèllë ndrýshíme shumë të mëdha dhe shumë thèlbèsore që do të hýjnë në jetën e njerëzve.

Do t’ju pèrmírësohet shumë jeta dhe do të gjèni një lumtùri dhe bègáti që nuk e kíshít shijuar 3 vitet e fùndít.

Ata që lèxòjnë yjet thònë se ju dùhet që në ditën e nèsërme të 13 marsit të bèni më të mirën e mùndshme dhe të kríjoni sa më shumë lista me dëshira dhe ëndrra pási janë shánset e mëdha që t’ju plòtèsohen.

Le të shòhim tani se çfarë kjo ditë e mbárë e Hënës së re i sjèll çdo shenje.

Për dashèt do të sjèllë shumë energji të mbárë në fámilje dhe do t’u përmírësojë jetën, duke fílluar nga më i madhi dhe deri tek më i vògli.

Kjo ecùri e mirë e jetës tuaj do të shòqèrohet me shumë bèrèqet për 2 vitet e ardhshme.

Për demat kjo Hënë e re do të lèrë pás të gjítha dhímbjèt që e káluara i ka kríjuar kësaj shenje dhe më në fùnd do t’u sjèllë shèrimin dhe páqen shpírtèrore.

Dhe mòs hárròjmë një zarf të mirë me párá pas datës 21 mars.

Një lídhje e re dhe një fùnd bèqárie do të sjèllë kjo Hënë për bínjakët dhe më në fùnd kjo shenjë do të bèhet çift.

Përveç kësaj, ata që tashmë janë të lídhur ose të mártuar, do të kètë një ndrýshím shumë të madh në státùsín e punës, pasi ju do të pròmòvoheni në një kat më lárt.

Gáfòrrja kërkon me çdo kùsht që të hèdhë pas krahëve të gjíthë bárrèn èkònòmike që i shkáktòi 2020-a. Ndáj dhe nèsër kjo shenjë dùhet që në mèngjes që të mbájë në hudhër në xhep dhe në shkrùajë një letër me dèshírën e saj dhe një lùtje që ajo di.

Uníversi nèsër ju sjèll fùqínë më të madhe ndáj dhe pèrdòreni për të shpètùar sa më párë nga hállet tuaja.

Kèshilla më e vlèfshme për Lùanët është që të qèndròjnë sa më lárg disa personave që e kánë zèmrèn plòt zílí.

Si t’i dállòni? Nëse këto kohë díkush ju shfáq një buzëqeshje të shtírùr ose ju një person jèp disa kèshilla që ju t’i zbátòni sa më shpèjt, këtýre rríji sa më lárg, sepse fùqía e engjëjve do të bèjë që këta mòs të kthèhen më kùrrë.

Me shumë dílema në kohë për sa i pèrket të ardhmes, Vírgjèresha nga kjo Hënë e re do të márrë një “mál” me ide të reja se çfarë hápash të ndjèkë në të ardhmen e saj.

Dhe nga kjo e hënë do ta shòhë që jeta e kësaj shenje do të kthèhet më e ndrítur dhe më e ëmbël dhe të gjítha místèret do të zhdùken dhe një e ardhme plòt me mírësi dhe bèrèqet e prèt.

Ju të Peshòres sè bashku me Akrèpat, dùhet të bèheni gáti sepse nga Hëna e re do të kthèhet një person shumë i afërt me ju për t’iu pròpòzuar diçka që do të bèjë të bùròjnë të ardhurat.

Ndáj po vjèn një periudhë shumë e artè dhe me shumë fat për ju ndáj dhe çdo pròpòzím që do ta dègjòni do t’ju dùhet ta pránòni.

Në punë do t’ju thèrrásín “shèf” sepse nga e Hëna do t’ju víjë një òfertë që ju e prísnit prej një viti. Më në fùnd do të mèrrni më shumë përgjègjësi por në të njëjtën kohë edhe më shumë shífra në llògárinë tuaj bánkáre.

Gjíthsesi kjo Hënë e re ju fávòrizon shumë ndrýshíme për mirë në jetën e të tashmes dhe të ardhmes tuaj, por kùjdes me shpènzímet deri në fùnd të muajit.

Ju të shígjètarit do ta príshni zònën tuaj të rèhátisë sepse kjo Hënë e re ju fávorizon shumë në planet tuaja të së ardhmes.

Me shumë pa-dùrím ju po i tèntòni të gjítha mënyrat për nísjen e një jete të re díku tjetër ndáj dhe vala e mirë e energjísë do t’ju jápë më shumë fat dhe mùnd të nísni edhe një jetë të re jashtë kùfíjve ku jèni tani.

Prej dísa hálleve shtëpíake dhe dísa sítùatáve në punë ju Bricjápè, kohët e fùndit po shòqèroheni me një dhímbjè kohe dhe po jètòni mes strèsít ndáj dhe për ju po vjèn lajmi i madh.

Nga e gjíthë energjía e mirë e ditës së nèsèrme ti do të çlíròhesh nga këto hállè dhe shpírti jòt do të mbùshet me shprèsë.

Jeta jote “e re” do të lùlèzojë nga e Hëna dhe më pás për 3 vite rrèsht do të të ndjèkè vetëm pròspèriteti.

Dùke qenë se është edhe viti i Ujòrëve për këtë shenjë do të tríùmfòjë një fat kaq i mriz sa në çdo fushë për 5 muajt e ardhshëm do të plòtèsohet gjíthçka.

Në Hënën e re (nèsër) bèni mirë që të kríjoni një listë me dëshira por jo vetëm për ju por edhe për personat që ju kèni në zèmèr sepse sa më shumë të ndrítùr ta kèni shpirtin, aq më shumë të míra do të të hýjnë në jetë.

Pèr ju të Peshqve nuk do të pyesni më nëse ju dùan apo jo sepse kjo Hënë e re do të sjèllë një “mál” me ëmbëlsi dhe dashùri rreth teje dhe ti do kthèhesh në persònin më të dashùr “në bòtë”.

Edhe në fínánca ju fávòrizòn shumë kjo periudhë edhe pse ndrýshími nuk do víjë mènjèhèrë.

Nga e hëna ju dùhet që të bèni një kèrkesë për një págë më të lártë në punën tuaj dhe me fùqínë që mèrrni nga Hëna e re, ju do të mbèshtèteni më shumë tek kèrkèsa juaj. Gèzòhuni sa më shùmë këtij mòmènti në jetë.