Mbrëmjen e kaluar u rikthye në vëmendjen e “Për’Puthen Prime” situata aspak e zakontë e Erit dhe Dorit, dy djemtë të cilët u bënë pjesë e një shérri së bashku.

Gjithçka nisi menjëherë gjatë hyrjes së Dorit në emision, teksa ai u prit jo shumë ngrohtë nga konkùrréntët e “Për’Puthen”.

Dy djemtë u kàpën fillimisht me fjalë dhe jashtë studios situata precípitoi në dhùnë fizike, ndërsa pamjet u publíkuan mbrëmë në emision.

Për këtë arsye, Bora i komunikoi mbrëmë djemve përjàshtímin përfùndimtar nga “Për’Puthen”, duke ndàluar kategorikisht sjellje të tilla në ekran dhe jo vétëm.

Eri ishte i pézullùar dhe e ndòqi mbrëmë nga shtëpia emisionin, teksa në rrjete sociale komentoi largimin e tij.

Ish-konkùrrénti publíkoi në story një thùmb që s’dihet për kë e kishte, por më pas e fshíu.

“Ikën macja, pogònishten fillon miu.”- shkroi ai.

E vetmja që i doli atij në krah ishte Ledjana, me të cilën Eri ka pasur një takim dhe kishin shprehur símpati për njëri-tjetrin.

Ledjana u përpòq ta mbronte duke u shprehur se konkùrrénti s’kishte asnjë fàj dhe ishte mùnduar ta priste Dorin sa më mirë gjatë hyrjes, por ishte Dori ai që kishte nxéhur gjàkrat.

Megjithatë, veprimi i tyre ishte i pajustífíkuar, ndàj dhe morën përjàshtímin nga programi.