Dje rreth orës 20:45, në fshatin Kallm i Vogël, Fier, shtetasi A. B., 26 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël.

Duke drejtuar motomjetin tip “Yamaha” ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal.

26-vjeçari ka ndërruar jetë rrugës për në spitalin e Fierit. Grupi he timor po punon për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarje.