Mjeku Petrit Vargu, ka reaguar për infektimin e mjekut të njohur Pëllumb Pipero dhe për fjalët e dërgimit të tij në Itali për kurim. Përmes një postimi, ai ka thumbuar teksa është shprehur për zërat që deri dje shpreheshin se Covid mund të trajtohej me vitamina dhe suplemente. Vargu u kërkon të gjithë atyre që të tregohen të kujdesshëm me atë që i thonë publikut, pasi pasojat e Covid kanë treguar se janë të panjohura dhe të pabesa.

Postimi i plotë i Vargut:

Profesor Pipero paska shkuar ne Itali per kurim? Si ka mundesi? Kjo sem undje kalon vetem me disa vitamina, paracetamol dhe suplemente, kuisnin disa mjeke te orientuar sic duhej, qe mjekimi i kesaj se mun djeje te mos rendonte rimbursimin e sigur imeve shendetesore. Mos disinformoni popullin! Kjo eshte eshte nje sem undje e panjohur dhe e pabese. Jo te gjithe i kane mundesite te kurohen jashte, kur gjendja rendohet. Mesataret e fakultetit mund te fshihen, por protokollet e mjekimit jo. Piperos i uroj sherim te shpejte!