Melisa ka qenë në qendër të vëmendjes së fundmi pas aludimeve se ajo është në një lidhje me Andin. Gjithçka nisi kur Fationi akuzoi Melisën se ishte lidhur me një nga djemtë e programit e më pas Shqipja zbuloi se bëhej fjalë për Andin.

Madje sipas Shqipes Melisa e Andi bashkëjetojnë. Melisa i hodhi poshtë të gjitha thashethemet duke deklaruar se asgjë nuk është e vërtetë.

Të premten në “Përputhen”, ajo preferoi të mos zgjidhte asnjë nga djemtë për takimin e rradhës dhe tha se të dielën në “Përputhen Prime” do deklarojë diçka.

“Revista Who” ka mësuar se konkurrentja do të deklarojë të dielën se do të largohet përfundimisht nga “Përputhen” duke zbuluar edhe arsyen.