Një aks ident i rë ndë ka ndodhur pak minuta më parë brenda Portit të Durrësit.

Sipas të dhënave paraprake, një kamion ka përpl asur për vde kje një punonjës të Portit.

Sipas asaj që mëson Ora News, 25-vjeçarja, Arkineda Haskasa, punonte si pjesë e sig urisë po rtuale.

Trupi i pajetë i vi kti mës ndodhet ende në vendngjarje, ndërsa pol icia që mbërriti në vendngj arje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksi dentit fa tal.

Ndërkohë është bërë shoqërimi në ko misariat i drejtuesit të kamionit, shtetasit F.K, 39 vjeç.

Njoftimi i Pol icisë për ngjarjen:

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 07.01.2021, në orën 15:30, në lagjen nr.3, Durrës, në ambientet e portit, shtetasi F. K., 39 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Man”, trajler, ka aks ident uar shtetasen A. H., 25 vjeçe, e cila për pas ojë ka ndër ruar je të.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Pol icisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.