Gazetari i njohur Mero Baze ka humbur sot babain e tij, pa mbushur ende të dyzetat e mamasë. Lajmin e tr ishtë bëri publik vetë gazetari, përmes një postimi në rrjete sociale.

Op-Ed – Gazeta Tema

Baze shkruan se, i ati e mbajti fjalën, sepse shkoi te nëna e tij, ashtu siç i premtoi para se ajo të ikte nga kjo botë. Kjo h umbje ka shka ktuar dhi mbje të madhe te gazetari, dhimbje e cila ende nuk ishte shuar nga një hu mbje e kobshme një muaj më parë.

“Vetëm 36 ditë arriti të jetojë pa nënën në këto 72 vitet e fundit që jetuan bashkë. Kur nëna iku më 1 dhjetor ai i tha se do shkonte tek ajo para të “dyzetave”. E mbajti fjalën. Iku kur deshi vet e siç deshi vet. Ashtu si ka bërë gjithë jetën”, shkroi gazetari pas hum bjes së të atit.

Stafi ynë i shpreh ngus hëllimet gazetarit dhe familjes Baze.