Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku prej disa kohësh është shkëpùtur nga televizioni dhe nuk e kemi parë me projekte të reja. Ai zbùloi se arsyeja përse është làrguar nga ekrani është familja e tij.

Të ftuar në puntatën e djeshme në “Roped ëith Olsi”, me Olsi Bylykun, ishin kolegët e tij të “Portokalli” dhe “BE Coffe”, por gjithashtu edhe miqtë e tij, Bes Kallaku dhe Erion Isaj.

E mes shumë diskùtimesh e humoresh në këtë emision fundiviti nuk mùnd të mùngonin as letrat e aktorëve dërguar babagjyshit të impròvizùara nga stafi i emisionit.

Letra e “Besit” që e lexoi Olsi shkriu së qeshuri ndjékësit pasi përmendte me humor ndodhitë e vitit për aktorin e gjithashtu gjòbën e ditëlindjes.

Por Olsi i zbùloi edhe një “sékret” Besit.

“Kam pas një lídhje jàshtë martesore, por nuk e hàrroj dot. Sa herë shkruaj skénare më kujtohet, sa herë dal në skénë më kujtohet, sa herë bëj skéçe më kujtohet. E kam fjalën për kryetarin e Bashkisë Ersekë, Erion Isaj.”, shkruhej në letrën e Bes Kallakut drejtuar babagjyshit.