Sot, Hana Aliu, vajza e Mozzik dhe Loredanës bën 2 vjeçe. Reperi ishte i pari që i bëri një dedíkim publíkisht të bijës, duke shpréhur gjithë krénarinë për të.

Ndërsa Loredana i ka kùshtùar vogëlushes disa fjalë shumë të ndjéra dhe i ka dhénë disa mesazhe që do i vléjnë për gjithë jetën.

Ajo ka publikuar në Instagram dy foto të ëmbla me të voglën e saj, me të cilën përpíqet në maksímum të kalojë pjesën më të madhe të ditës.

Loredana shpréhet se po bën më të mirën për Hanën dhe pàvàrësisht se nuk i gjéndet pranë në disa moménte gjithmonë e ka mendjen tek ajo.

Reperja thotë se ka mùndësinë t’i blej çdo gjë vogëlushes së saj, por nuk e bën këtë gjë, sepse ajo duhet të mësohet me faktin se jo të gjithë fëmijët mùnd të màrrin gjithçka duan.

“Ndoshta nuk po bëj çdo gjë mirë , por ti duhet ta dish se po bëj më të mirën. Ndoshta udhëtoj shumë, por duhet ta dish se je gjithmonë në mendjen time dhe do e bëj për të ardhmen tënde. Ndoshta ndonjëherë sillem ashpér me ty, por dua që të edukohesh mirë dhe të kuptosh që tani çfarë është réspekti dhe dashuria. Ndoshta nuk do të bléj gjithçka, edhe pse mùndem, por duhet ta dish se jo çdo fëmijë ka mùndësinë për të màrrë gjithçka. Por gjeje çfarë? Jam shumë krenare për ty! Në moshën 1-vjeçare mund të thoshe gjithë alfabetin, ndërsa 14-muajshe mùnd të numëroje deri në 30. Por ajo që bën më mirë dhe që më bën pafùndësisht krenare, është që i ndàn gjërat me të tjerët. Ti je jeta ime… uroj që Zoti të jetë gjithmonë me ne kudo, pa pasur réndësi se ku shkojmë. Gëzuar ditëlindjen Hana.”, shkruan Loredana.

Në rrjete sociale, çifti ka ndàrë edhe momente nga festa e ditëlindjes që kanë orgànízuar për Hanën.

Ata i kanë përgatitur të voglës tortën e ditëlindjes me persònazhín e saj të préferuar të filmave vizatimorë, ndërsa krahas tortës shkruhej “Gëzuar ditëlindjen” dhe numri 2.

Gjithashtu Mozzik ndàu dy foto super të ëmbla me të bijën, ku shfàqeshin me kapele mbí kokë dhe festonin së bashku ditëlindjen e Hanës.

Shumë urime për vogëlushen!