More
  Home Lajme Luftar Paja na habit me deklaraten e tij, pasi qe morri vaksinen...

  Luftar Paja na habit me deklaraten e tij, pasi qe morri vaksinen kineze!

  Aktori, Luftar Paja tregon se ka marrë dozën e parë të vak sinës “Sinovac”, para tre ditësh.

  I ftuar në emisionin “Shqipëria live”, Paja thotë se ndihet shumë mirë. “E kam bërë vaksinën në datën 28. Jam shkëlqyeshëm, jo mirë, por shkëlqyeshëm. Nuk kam pasur asnjë pro blem”.

  Ai thotë se dozën e dytë do ta marrë ditën e zgjedhjeve parlamentare në vend, në 25 prill. “Do të shkoj të bëj vaksinën në fillim, që të jem i sigurt dhe t’u them atyre që votojnë, shkoni bëni vaksinën”, shton Paja.

  Aktori ka një apel për të gjithë qytetarët që hezitojnë të marrin vaksinën. “I them ske ptikëve, mos hezitoni se shënd eti nuk ka të majtë e të djathtë, popullsia duhet të vak sinohet. Dua që g ojët e liga të mos merren me prop agandën e keqe për shë ndetin. Shëndeti nuk do t’ia dijë je i majtë apo i djathtë”.

  Ndërkohë, në sheshin “Skënderbej” ka nisur vaksinimi masiv i popullsisë. Qytetarët, mbi 75 vjeç, që janë njoftuar nga mjekët e familjes presin në radhë për të parë dozën anti Covid.

  Shtyypini videon ne vijim dhe prisni pak per tu shfaqur

  - Advertisement -

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read